• ×

  Mehmet ALTAY

  Mehmet Altay, 12 Ekim 1972'de Uşak Ulubey'de doğdu. Babasının adı Yektar, annesinin adı Cennet'tir.
  Avukat; Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması Bölümünü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. 2007 Yılında AK Parti Uşak 3. Sıra Milletvekili adayı oldu. 2011 Seçimlerinde Uşak AK Parti 2. Sıra Milletvekili adayı oldu. 24.Dönem Uşak AK Parti Milletvekili, Panama Dostluk Gurubu Başkanı, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ve TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu üyesidir.

  Orta düzeyde İngilizce bilen Altay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  Alim TUNÇ

  1964 yılında Uşak’ın Eşme İlçesi’ne bağlı Ulucak Köyü’nde doğdu. 1983’te Turgutlu İmam Hatip Lisesi’ni, 1990’da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Erzurum Tortum Sağlık Grup Başkanı olarak mecburi hizmetini tamamladı.

  1992’de Uşak Banaz Bahadır Köyü’ne tayin oldu. Uşak Merkez 1 nolu Sağlık Ocağı, Kızılay Kan Merkezi, Uşak Belediyesi Tabipliği, Uşak Cezaevi Hekimliği ve 1997 yılından itibaren AKÜ Uşak Mediko Sosyal Merkezi Hekimliği yaptı. Özel Uşak Tıp Merkezi’ni kurdu ve yöneticiliğini yaptı.

  Türk Sağlık Sen Uşak Şube Yönetimi’nde bulundu. TTB Uşak Tabip Odası’nda 2 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2 dönem de Merkez Delegesi olarak görev yaptı.

  2002 yılında 3 Kasım tarihinde yapılan seçimlerde AK Parti Uşak Milletvekili seçildi.

  TBMM’de Uşak’ı temsil etti. Sağlık Aile ve Sosyal İşler Komisyonu’nda görev aldı.

  2007 yılında Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Müşaviri olarak göreve başladı. Yurtiçi ve yurtdışı birçok görevlerde bulundu. Özellikle engellilerin sorunları ile yakından ilgilendi.

  Türkiye Beyaz Ay Derneği ve Yeni Dünya Vakfı’nda görevleri aktif olarak devam etmektedir.

  Amatör kulüplerde futbol, basketbol, voleybol oynamıştır. TBMM’de Parlamentolar arası müsabakalarda ülkemizi ve Uşak’ımızı temsil etmiştir.

  İyi bir satranç oyuncusudur.

  Evli ve 4 çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.